מדוע כדאי ללכת בתחום של בניית גג רעפים?

 

מקובל להאמין כי במקום אשר יורד בו שלג, רצוי להקים גג רעפים, ובאזור שבו השמש יוקדת רצוי להקים גג בטון. במידה וסברה זו ממשית, איך ניתן לנמק את הטרנדיות ההולכת וגוברת של בניית גג רעפים במדינות ים תיכוניות שטופות שמש, כמו למשל – דרום צרפת, ספרד, וכן איטליה. והרי לכם נקודה למחשבה... בנייה של גג רעף במדינת שברוכה בקרני שמש מוכיחה אלמנט בסיסי – גג רעפים הינו מבודד תרמי שמעניק לאוורור הדירה ואף לאווירה נינוחה אף תחת תנאי חום קיצוניים. גג רעפים מעניק חלל מעל לתקרת הדירה, אשר מהווה למעשה בידוד תרמי. עשיית שימוש במכשיר והן בחומר מתפתח מעצימים את ההשפעה שלו.

 

על ידי אלמנטים חדשים של מוצרי רפלקטיביים, אשר מונחים מתחת לגג רעפים, בסינרגיה של מאוורר יניקה וכן בידוד תרמי צמרי, אפשר לבודד, לאוורר וגם לערוך איטום של גגות רעפים במידה ניכרת מאוד. הרווח שבין התקרה לבין הגג נותן בידכם את עשיית השימוש במבנים אלו עבור אפסון ובעצם, מעצים את שטח נטו של הדירה שלכם. הקמה של גג רעפים כרוכה בעלות נמוכה יותר ואף חסכונית יותר בהיבט של אחזקה. גגות רעפים מחירם בכעשרים עד כשלושים אחוז פחות מגגות שעשויים מבטון שטוח וזה מכיל בתוכו גם ארגז רוח. הגורמים לפערים בעלויות מקורם בדרישה של בניית מעקה על סך מטר ועשרה סנטימטר בהיקף של הגגות השטוחים, כיסוי עליון אשר נגד כניסה של רטיבות, התקנה של מרזב גברי ואף יצירה של שיפוע עבור ניקוז. כל הנ"ל הכרחיים בהתאם לתקני בנייה ליציקה גג של בטון והן מעמיסים על המחיר של גגות שטוחים.

 

מה הם היתרונות של בניית גג רעפים לעומת בניית גג מבטון? 

 

 

  • רוב המועצות המקומיות קיים חלל של גגות אשר לא כלול באחוזי בנייה, באופן כזה שלא נושא בתשלום של ארנונה.

 

  • תוחלת חיים – רעף שורד כמה עשרות שנים אל מול השמש היוקד. בתוך גג שטוח מחויב מן המציאה לשים יריעה ביטומנית, אשר הינה שורדת כחמש עד רק עשר שנים.

 

  • הקמה של בניית גגות רעפים נערכת במציאות העכשווית על ידי קורות עץ מאסיביות, אשר בשלן מוענק חלל של גגות פתוח עבור עשיית שימוש תוך כדי ניצול החלל של הגגות שנוצר למען חדרי שינה ואף חדרי אירוח, מחסן, חדר עבודה וכיוצא בזה.

 

הקמה של בניית גג רעפים אדום הינה בעצם הקמה של גג ירוק

 

בעשור האחרון בניות של גגות רעפים  הפכו למקור של ממון. ממצא של התקנת גגות רעפים הינו שטח רב יותר של הגגות ובשל כך אפשר לנצל אותו עבור התקנת מתקני אנרגיה סולארית.

 

עלות גג רעפים לעומת גג בטון

 

עבור בניית גג רעפים של בתים פרטיים קיים תפקיד חיוני אשר נחלק למישור אסתטי ואף למישור פונקציונלי. מן ההיבט האסתטי, לפעמים הגג הוא אשר קובע את המראה של הדירה שלכם והן את הערך שלה בשוק הנדל"ן. הגג מהווה אחד מן האלמנטים ההתחלתיים אשר מבחינים בהם כאשר עוברים ליד הדירה ואף השקעה בו מבטאת ספציפיות אל מול דירות שונות . כמו כן, מטרה ניכרת של הגג בכל ההיבט של הגנה על התשתית וכן מניעת כניסת מים ולחות. אחת מן הדרכים הכי יעילות עבור שדרוג הדירה שלכם הינה לערוך פרוצדורה מאורגנת של בניית גגות רעפים. הן במידה ועסקינן הודות בניית נכס חדש והן במידה ועסקינן הודות שיפוץ של בית ישן, הבנייה של הגג מהווה השקעה אשר שכרה בידה הן לזמן נוכחי והן לשנים הבאות. בנוסף לכך, בניית הגג נותנת בידכם להגשים את כל הפנטזיות שלכם במישור של מגורים מתחת לגג רעפים דקורטיבי וגם משפחתי.
 

בניית גג רעפים מחיר

 

גג רעפים מהווה אלמנט אדריכלי מבודד תרמי, אשר מעניק רבות בתחום של מיזוג טבעי של אזור הפנים ואף לסירקולציה של האוויר. הלכה למעשה, המובן הינו שורה רצינית של מעלות, כדלקמן - 

יצירת של חלל מעל גבי התקרה של הדירה שלכם, עבור בידוד תרמי, אף תחת עומס חום רב מנשוא.

הרגשה אשר הינה נינוחה בתוך הדירה בכל עונות השנה למיניהן . 

התמודדות טבעית עם שינויים של מזג האוויר.

חיסכון של הוצאות חשמל, מיזוג ואף של אנרגיה.

 

קונסטרוקציה לגג רעפים

 

גגות רעפים עשויים להפוך עבורכם כמקור של הכנסה – באמצעות התקנה של מתקני אנרגיה סולארית. פה המעלה שניכרת הינה כי גגות רעפים בעלי נטייה להיות גדולים יותר אל מול גגות מבטון, דבר שבהכרח מגדיל את השטח שעליו ניתן לצרף את המתקנים הסולאריים להפקה ומכירה של חשמל. אף זה שיקול שמומלץ שתיתנו את הדעת עליו כאשר תשוו בין סוגי גגות בזמן של בניית דירה פרטית או לחלופין בזמן של שיפוץ של דירה ישנה. הווה אומר, כי התחזוקה של גגות רעפים אינה עולה יותר מדי כסף ואף משתלמת עבור מי שלא נמצא באמתחתו ידע טכני. כל מה שנדרש מכם לבצע הינו להקפיד על בידוד של הגג ועל החלפת המוצרים שסובלים מבלאי או משחיקה. בנוסף לכך, אפשר לנקות את הגג פעם בשנה וכן לבצע ניקיון של התעלות מהענפים והעלים שנוטים להיאגר בם.

 

מדוע לבחור בניית גג רעפים?

 

אם אתם מעוניינים להחליף את הגג הישן שלכם, גם בעקבות הסבת נזק וגם בעקבות התיישנות שלו\ בוודאי שתרצו לעשות את בדיקת הנאותות שלכם בהשוואה בין מוצרים וטכניקות להתקנת גג. אפשרות אחת, אשר מאוד פופולרית בקרב המון בעלי דירות במדינת ישראל, הינה בניית גג רעפים. גגות רעפים הינם מאוד אסתטיים והם עשויים להשלים מנעד רב של סגנונות ביתיים.

מה הן המעלות של בניית גג רעפים?

 

גג רעפים עמיד ביותר בפאת תנאי מזג האוויר - אריחי חמר ובטון ידועים בעמידותם וביכולתם לעמוד ברוחות עזות, ברד ואף אש. זה הופך את קירוי גג הרעפים למאוד אטרקטיבי בעונת החורף.

בניית גג רעפים עשויה לסייע בהפחתה של עלויות האנרגיה - בשל הפער מתחת לאריחים, הינם עשויים לסייע לחסום את חום השמש מלהעבירם לעליית הגג, ובאופן הזה להפחית את הסתמכותכם על מיזוג האוויר שלכם, ולהוזיל את עלויות הקירור שלכם באופן ניכר.

גג רעפים מחייב תחזוקה מינימלית - בשל כך כי הינו עמיד, נדרשת תחזוקה מועטה ביותר.

גג רעפים מחזיקים מעמד לטווח הארוך - גג רעפים חדש לגמרי יחזיק מעמד לכל משך החיים שלכם. בעצם, המשמעות של זה כי גגות רעפים יחזיקו מעמד יותר מן חמישים שנים.

גג רעפים עמיד בפאת מזיקים - בניגוד לכל מיני סוגי גגות שונים, גג רעפים אטום לפגעי מזיקים.

 

מה הינן המגרעות של גג רעפים?

 

אריח מהווה חומר כבד - בשל כך כי גג רעפים עשוי להיות כבד, משמעותי כי בדירה שלכם יהיה החיזוק המבני הראוי שיתמוך בו בבטחה. זו הסיבה שמשמעותי להזמין בעל מקצוע מנוסה, שיוכל לחזק את הגג על מנת שיחזיק במשקל.

קירוי של גגות רעפים עשוי להיות יקר - אריחי גג רעפים מחמר או מבטון עשויים לעלות כפליים מרעפי אספלט. יחד עם זאת, אתם משלמים על עמידות ואריכות ימים שלהם. לאורך זמן, בסופו של דבר תחסכו הרבה כסף, בשל כך כי עלויות התחזוקה יהיו נמוכות יותר ויחלוף זמן מה עד שתצטרכו להחליף אותו.

התקנת גג רעפים הינה קריטית - כדי להתקין כהלכה גג רעפים, יש להתקין כל מיני אינסטרומנטים מיוחדים שתוכננו במיוחד עבור גגות רעפים. זהו האזור הכי שכיח של כשלים בגג, מפאת כך גגות רעפים רבים אינם מחזיקים מעמד לכל אורך השנים שהם אמורים.

קירוי אריחים עשוי להיות שביר - עד כמה שאריחים הם עמידים בפני מזג האוויר, הם עדיין יכולים להיסדק או להישבר כתוצאה מנזקי פגיעה, שעלולים להתרחש אם ענף ייפול על הגג שלכם.

בניית גג רעפים​

רעפים שטוחים
בניית גג רעפים
גג רעפים כפרי
רעפים מחיר
רעפים ועצים דוד צדקה
רעפים מחיר
בניית גגות רעפים