מדוע כדאי ללכת בתחום של בניית גג רעפים?

 

מקובל להאמין כי במקום אשר יורד בו שלג, רצוי להקים גג רעפים, ובאזור שבו השמש יוקדת רצוי להקים גג בטון. במידה וסברה זו ממשית, איך ניתן לנמק את הטרנדיות ההולכת וגוברת של בניית גג רעפים במדינות ים תיכוניות שטופות שמש, כמו למשל – דרום צרפת, ספרד, וכן איטליה. והרי לכם נקודה למחשבה... בנייה של גג רעף במדינת שברוכה בקרני שמש מוכיחה אלמנט בסיסי – גג רעפים הינו מבודד תרמי שמעניק לאוורור הדירה ואף לאווירה נינוחה אף תחת תנאי חום קיצוניים. גג רעפים מעניק חלל מעל לתקרת הדירה, אשר מהווה למעשה בידוד תרמי. עשיית שימוש במכשיר והן בחומר מתפתח מעצימים את ההשפעה שלו.

 

על ידי אלמנטים חדשים של מוצרי רפלקטיביים, אשר מונחים מתחת לגג רעפים, בסינרגיה של מאוורר יניקה וכן בידוד תרמי צמרי, אפשר לבודד, לאוורר וגם לערוך איטום של גגות רעפים במידה ניכרת מאוד. הרווח שבין התקרה לבין הגג נותן בידכם את עשיית השימוש במבנים אלו עבור אפסון ובעצם, מעצים את שטח נטו של הדירה שלכם. הקמה של גג רעפים כרוכה בעלות נמוכה יותר ואף חסכונית יותר בהיבט של אחזקה. גגות רעפים מחירם בכעשרים עד כשלושים אחוז פחות מגגות שעשויים מבטון שטוח וזה מכיל בתוכו גם ארגז רוח. הגורמים לפערים בעלויות מקורם בדרישה של בניית מעקה על סך מטר ועשרה סנטימטר בהיקף של הגגות השטוחים, כיסוי עליון אשר נגד כניסה של רטיבות, התקנה של מרזב גברי ואף יצירה של שיפוע עבור ניקוז. כל הנ"ל הכרחיים בהתאם לתקני בנייה ליציקה גג של בטון והן מעמיסים על המחיר של גגות שטוחים.

 

מה הם היתרונות של בניית גג רעפים לעומת בניית גג מבטון? 

 

 

  • רוב המועצות המקומיות קיים חלל של גגות אשר לא כלול באחוזי בנייה, באופן כזה שלא נושא בתשלום של ארנונה.

 

  • תוחלת חיים – רעף שורד כמה עשרות שנים אל מול השמש היוקד. בתוך גג שטוח מחויב מן המציאה לשים יריעה ביטומנית, אשר הינה שורדת כחמש עד רק עשר שנים.

 

  • הקמה של בניית גג רעפים נערכת במציאות העכשווית על ידי קורות עץ מאסיביות, אשר בשלן מוענק חלל של גגות פתוח עבור עשיית שימוש תוך כדי ניצול החלל של הגגות שנוצר למען חדרי שינה ואף חדרי אירוח, מחסן, חדר עבודה וכיוצא בזה.

 

הקמה של בניית גג רעפים אדום הינה בעצם הקמה של גג ירוק

 

בעשור האחרון בניות של גגות רעפים  הפכו למקור של ממון. ממצא של התקנת גגות רעפים הינו שטח רב יותר של הגגות ובשל כך אפשר לנצל אותו עבור התקנת מתקני אנרגיה סולארית.

בניית גג רעפים​

רעפים שטוחים
גג רעפים כפרי
רעפים מחיר
גג רעפים מחיר
רעפים מחיר
רעפים מחיר