גג רעפים - יתרונות וחסרונות

 

גג רעפים יתרונות וחסרונות

מה מאפיין גג רעפים?

 

ניתן לאפיין גג רעפים בהמון דרכים, כמו למשל -  הוא עשוי להגיע במנעד רב של וריאציות – משולב, מעוקל, מחורץ או שטוח, או הוא מאוד עמיד ובעל נראות יפהפייה, אך יחד עם זאת הוא כבד ומחייב הוצאה כספית ניכרת, גג זה יכול לשרוד במיטבו למשך יותר ממאה שנים, בעבר גגות הרעפים היו עשויים מחמר שרוף או מצפחה, אבל במציאות העכשווית הם עשויים מבטון יצוק לרוב. הבחירה בגג רעפים היא מעולה  כאשר קיימת חשיפה לאוויר עם מלח או כאשר הטמפרטורות במקום גבוהות, או יש למסגר אותו בחוזקה רבה בהיבט המבני, כדי לקבל תמיכה במשקל, או הגג רעפים מצוין למקום שבו לא קיימת נטייה של גשמים, ומאידך הוא כבד ביותר ועשוי להישבר בתנאים קיצוניים.

 

כיצד באים לידי ביטוי החסרונות של גג רעפים?

 

ההתקנה של גג רעפים כוללת אריחים שבירים – נכונה העובדה כי אריחים מבטון או מחרס מאוד עמידים כאשר מוסב להם נזק ניכר, כמו לדוגמה – כאשר יש על גבם לחץ של הליכה או שנופלים ענפים של עץ עליהם והתיקונים שלהם כרוכים בהוצאה כספית ניכרת. כמו כן, קשה להתקין גגות רעפים, הדבר מחייב שירות של קבלני קירוי מנוסים ומאוד מקצועיים, יש לבצע מדידה שלהם, לשים אותם בתבנית ייעודית ולוודא שלא נכנס אליהם כל מקור של מים, מה שבטוח שלא מומלץ שתתקינו אותם בעצמכם. המבנה של גג הבית שלכם צריך להיות בעל יכולת התמודדות עם המשקל הרב של הגג רעפים, כאשר החלפה של קירוי הגג צריכה וחייבת להיות מלווה על ידי ייעוץ של מהנדס, על מנת שיהיה אפשר לדעת בוודאות במידה ונדרש חיזוק מבני, אשר יצריך עוד הוצאה כספית למחיר הראשוני של הגג רעפים.

 

כיצד באים לידי ביטוי היתרונות של גגות הרעפים?

 

ניתן לרכוש מנעד רב של גגות הרעפים, כגון – צפחה, חמר או בטון, ברב ססגוניות וסגנונות אשר שולטים ברחבי הדירה שלכם, החל מימי הביניים ועד לאירופה של ימינו. כאמור, גג הרעפים עשוי לשרוד במשך יותר ממאה שנים, בפרט כאשר מתקינים אותו בתנאי אקלים נכונים לו, הוא יכול להחזיק מעמד בפרוץ אש, ברד, גשם או רוח חזקה ואימתנית, כאשר מתקינים אותו, לא צריך אף פעם להחליף אותו בקירוי אחר, ונהוג לתת עליו אחריות לתקופה של כחמישים שנים.  גג הרעפים מצריך מידה מועטה של תחזוקה, קיומן של נזילות הן לעתים נדירות, ותיקון הגג רעפים עשוי להתרחש רק במידה והוא נשבר בשל הסבת נזק כבדה.

 

למידע נוסף ולקבלת הצעת מחיר התקשרו עכשיו 1800-314-314

 

גג רעפים כפרי
רעפים מחיר
גג רעפים מחיר
רעפים מחיר
בניית גגות רעפים