בניית גג רעפים

בעלי בתים רבים בוחרים להתקין גגות רעפים. גגות הרעפים מעניקים לבתים מראה כפרי, ביתי וחמים. מלבד המראה הנעים של הבתים הללו, יש להם גם תועלת רבה מהבחינה הפרקטית. 

 

הבנייה של הגג כוללת מרכיבים רבים. אך לפני הכול יש לפנות אל מהנדס על מנת שהוא יאשר את בניית הרעפים באופן הרצוי.

 

לצורך כך אמור האדריכל להעביר למהנדס תוכנית בנייה מפורטת שהיא כוללת את כל הפרטים עד הקטן שבהם.

הוא צריך לקבל את כל הנתונים בדבר עומסי הגג הצפויים ברמת השלד וגם הרעפים כולל על מערכות שמתעתדים להתקין על גבי הרעפים. כמו דודי שמש וכדומה, עומסים ברמת התקרה כאשר יש הבדל בין תקרת גבס לתקרת בטון. כך גם יש לפרט על התאורה העתידית ושאר התשתיות שאמורות לעבור בגג. כמו כן יש משמעות לסוג השיפוע המתוכנן, סוג הבידוד וכך גם סוג הקונסטרוקציה.

 

לאחר שהאדריכל בוחן את כל הפרטים ומאשר את בניית הרעפים, אפשר יהיה להתקדם הלאה.

 

תהליך הבנייה של גג הרעפים

 

הבנייה של גג הרעפים מתחילה עם התכנון המדוקדק של כלל החומרים שמרכיבים את הגג כולל הבחירה ברעפים. כל זה תוך התחשבות בסטנדרטים לבנייה שתיעשה בצורה נכונה ומקצועית על מנת שאכן הרעפים יעניקו את המענה הנכון למבנה. הן מבחינת האיטום והבידוד והן מבחינת ארגז הרוח, האוורור והמרזבים.

 

בוחרים רעפים

 

הבחירה ברעפים היא למעשה הבחירה המרכזית והיא משליכה על כל שאר הפרטים. סוג הרעפים משפיע במידה רבה גם על האיטום, גם על הבידוד וכמובן גם על המחיר.

 

קיימים סוגים שונים של רעפים. למי שלא מתמצא, הבחירה עשויה להיות ממש קשה. אך לרוב יוכלו גם הלקוחות מן הסוג הזה לקבל את כל המידע הנדרש על מנת שייטיבו לבחור בסופו של דבר את הרעפים הכי מתאימים להם ולצרכים שלהם.

 

רעפי חרס – הרעפים הכי נפוצים והכי מוכרים בנוף הישראלי הם רעפי החרס. מדובר ברעפים חזקים מאוד, בעלי צבע עז ועמיד וכזה שנשאר יפה ושלם לאורך זמן.

 

רעפי בטון – אלו הם רעפים פחות חזקים מהחרס אך עדיין מבטיחים עמידות לאורך זמן. הם קיימים בגוונים שונים.

רעפי צפחה – אלו הרעפים שעשויים מסלע הצפחה.

הם עוברים תהליך של התכה ואחר כך התגבשות מחדש ולכן הם עמידים מאוד מפני פגעי מזג האוויר. היות וזהו חומר גלם סלעי על כן הוא בעל רמת ספיגה נמוכה, מה שמונע חדירה של מי גשמים.

 

קיימים סוגים נוספים וחשוב להיוועץ באיש מקצוע כדי להגיע לבחירה הכי נכונה ומתאימה. 

 

גג רעפים כפרי
רעפים מחיר
רעפים ועצים דוד צדקה
רעפים מחיר
בניית גגות רעפים