אודות

 

חברת דוד צדקה בע"מ היא יבואנית של רעפי החרס TEJAS BORJA מתוצרת ספרד, ומוכרת רעפים לכל הארץ, מאילת ועד ראש הנקרה. נפגשנו לשיחה עם דוד צדקה, מנהל חברת דוד צדקה בע"מ, לשיחה על רעפים, טרנדים, והתאמה לאקלים הישראלי.

 

איך הכל התחיל?

התחלתי לעבוד בתחום הגגות כבר בשנת 1959, ובשנת 82 הייתי הראשון בארץ שייבא רעפים מצרפת. ובשנת 92 היינו הראשונים שייבאו רעפים מיוון. לאחר שהמפעל שם נסגר בשנת 98 התחלתי לייבא מספרד. כיום אני היחיד מבין היבואנים שהוא גם בעל מקצוע.

החברה מחזיקה ארבעה מפעלים של רעפי Tejas Borja בספרד, שהם לטעמי הרעפים הטובים ביותר באירופה, ואני אומר זאת לאור הבנתי המקצועית וניסיון השנים.

 

מהו היחס לגגות רעפים בארץ?

ישנם לקוחות שמודעים לעובדה שגג הבית הוא ה- "כתר" ולכן הם מייחסים לו חשיבות. אבל לא כולם מודעים ליתרונות של גג הרעפים.

 

האם גג רעפים מתאים לאקלים הישראלי?

לצבע של הרעף, עם עדיפות לגוונים בהירים, יש יתרון חשוב בהורדת הטמפרטורה באופן דרסטי, בייחוד באקלים החם של ארצנו.

 

מהו היחס לגגות רעפים בארץ לעומת באירופה? 

שיטת העבודה בגגות בארץ הינה שיטה שלא הייתה עוברת באירופה. בארץ לא בונים גגות לפי תקן, וגם לבנייה ירוקה בארץ אין מודעות – למשל לעובדה שגגות רעפים בצבעים בהירים חוסכים אנרגיה במיזוג הבית.

 

איך מתאימים את סוג הרעף לגג?

לטעמי אין ספק שצריך להשתמש ברעפי חרס, לא בטון ולא פח, שכן החרס עמיד יותר וחזק יותר מסוגי רעפים אחרים. בחרס הצביעה נעשית לפני השריפה בתנור, כשהשריפה בתנור היא בטמפרטורה של 900 מעלות, כך שהצבע חודר היטב לרעף. כמובן שכל אדריכל / לקוח בוחר את הצבע לפי טעמו ועיצובו האישי.

 

למה דווקא רעפים ספרדיים?

עברתי בכל אירופה ובדקתי את כל סוגי הרעפים, ולבסוף הגעתי אל החברה המקצועית והאיכותית ביותר, חברת Tejas Borja הספרדית שגם נותנת 30 שנות אחריות לצבע. 

 

 

האם יש אופנות בתחום הרעפים?

הרעפים העגולים שמעניקים מראה כפרי הם תמיד פופולאריים ואופנתיים אך ניתן לומר שכיום מתפתח התחום של הרעפים השטוחים, שמעניקים לבית למראה נקי והיי-טקי יותר, פחות כפרי.

 

מהם היתרונות בהתקנת גג רעפים לבית?

- יופי: גג רעפים מחמיא למראה הבית ומקנה לו מראה קלאסי יותר. 

- בידוד: בית שאינו מחופה בגג רעפים אינו מקבל בידוד וזה גורם לבזבוז אנרגיה. 

- איטום: בגג שטוח יכולות להיווצר בעיות של נזילות, שבגג רעפים נפתרות בקלות - למשל על ידי החלפה מקומית של רעף שבור.

 

מה הוא היתרון בהזמנת רעפים בחברת דוד צדקה?

היתרון של חברת דוד צדקה בע"מ על פני המתחרים, הוא שאני כבעל מקצוע, רואה וקורא את המפה כשהלקוח מגיע אלי עם רצונות ועיצוב אישי. אני תמיד שמח לתרום רעיונות וטיפים מקצועיים לאור ניסיוני בעבודה מעשית בשטח ולאחר מכן כיועץ ומכוון.

 

 

הלקוחות שלנו - אדריכלים, פרטיים ובעלי מקצוע, יודעים שאצלנו הם מקבלים לא רק רעפים וחומרים אלא גם יחס אישי ועצה טובה!

 

 

 

גג רעפים כפרי
רעפים מחיר
רעפים ועצים דוד צדקה
רעפים מחיר
בניית גגות רעפים